Google, Glass için Yeni Patent Aldı!

Akıllı gözlüğü üzerinde son sürat çalışmaya devam eden Google’ın yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. İşte, Google Glass için gelen yeni patent.

Arama motoru Google geçtiğimiz Eylül ayında akıllı gözlüğü Google Glass‘ın geliştirici ekibini Project Aura isimli bir yapı altında toplamış ve giyilebilir teknoloji ürünlerini burada geliştireceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta ise bu ekipten 3 yeni Google Glass benzeri ürün geleceği haberini almıştık. Şimdi gelen bir Google Glass patent haberi ise bu durumu doğruladı.

Bunu da Oku : Google Glass Ekibinden 3 Yeni Giyilebilir Ürün Geliyor!

Patent Yogi sitesi tarafından ortaya çıkarılan yeni patent Google’ın akıllı gözlüğü üzerinde bazı değişiklikler yapacağını gösteriyor. Patent görsellerine göre yeni Google Glass tasarım olarak tek kollu ve esnek bir yapıya sahip. Bu sayede yeni Google Glass daha kolay bir kullanıma sahip olacakkan kullanıcılar için de daha fazla alan sunmuş olacak.

google glass patent 2

Patent için henüz Google‘dan resmi bir açıklama gelmese de teknoloji devinden önümüzdeki aylarda patent dahilinde yeni bir ürününü duyurması bekleniyor. Google Glass 2 olarak anılan bu yeni ürünün son kullanıcıdan çok endüstri alanına hitap edeceği tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.