Sony, Sanal Gerçeklik için SoftKinetic’i Satın Aldı!

Sony, sanal gerçeklik ürünü PlayStation VR’ı geliştirmek ve yeni özellikler kazandırmak adına derinlik kameraları üreten ve sanal gerçeklik üzerinde çalışan SoftKinetic’i satın aldı.

Sanal gerçeklik ürünlerinin hayatımıza girmesine çok az bir zaman kaldı ve bu pazardaki HTC ve Oculus gibi firmalar ürünleri üzerinde çalışmaya devam ederken Samsung ise birkaç ürünün pazara sunmuş durumda.

Bunu da Oku : Project Morpheus, PlaySTation VR İsmi ile Geliyor!

Japonyalı teknoloji devi Sony ise bu pazarda çalışma yapan firmalardan biri ve geçtiğimiz haftalarda sanal gerçeklik ürününün detaylarını açıklamış ,ismininde PlayStation VR olduğunu belirtmişti. Belli ki Sony işleri hızlandırdı ve bu alanda teknolojiler üreten SoftKinetic şirketini satın aldığını duyurdu.

Ne işe yarar?

SoftKinetic firmasının yaptığı işler ise genellikle görüntü üzerine olup derinlik sensörleri ve kameraları geliştirme ve üç boyutlu görüntü algılama teknolojilerine sahip. Ayrıca firma bu teknolojiler ile beraber sanal gerçeklik içerikleri ve teknolojiler de geliştiriyor. Bunun anlamı ise SoftKinetic firmasının şuan kendi başına Microsoft Kinect gibi görüntü algılama ve Oculus Tocuh gibi hareketlere dayalı el cihazlara üretebilecek altyapıya sahip olması. Sony‘nin iştahını ise bu teknolojilerin kabartmış olduğu söyleniyor.

Sony ise SoftKinetic firması ve teknolojileri ile ilgili bir açıklama yapmadı ancak tahminlere göre Sony bu teknolojileri PlayStation VR için kullanacak ve DualShock 4 ve PlayStation Move Stick gibi ürünleri PlaySTation VR‘da kullanılabilecek. Tabiki bu ürünlerin yanında Sony’den sanal gerçeklik başlığı için yeni ürünler de geliştirmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.