Samsung Pay’in Tizen Versiyonu Gecikiyor

Yeni nesil kredi kartı kullanmadan ödeme yapılmasına imkan veren Samsung Pay sisteminin 2016’da görücüye çıkabileceği belirtildi.

Samsung’un Tizen işletim sistemli saatleri aracılığı ile alışveriş yaparken ödeme yapabilme imkanı veren uygulamanın çıkış tarihinin ertelendiğı duyuruldu.

Samsung’un twitter adresinden yapılan açıklamada, daha önceden tanıtılan ve 2015 yılı içerisinde satışa çıkması planlanan Samsung Gear S2 model ödeme yapabilme özellikli saati 2016’da satışa çıkacak. Mart ayında yapılan açıklamada göster geç şeklinde ödeme yapmaya yarayan özelliğin Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 akıllı telefonlar için yapıldığı ancak Tizen işletim sistemli Gear S2 saatler için olan versiyonunun yetişmediği belirtildi. 2015 Kasım ayında çıkması gereken özelliğin 2016‘nın açıklanmayan bir tarihinde çıkacağı kesinleşti.

Bunu da oku: Samsung’dan Giyilebilir Tizen hakkında ilk bilgiler

Bu gelişmenin ardından giyilebilir ödeme yapabilme ürünleri sunan hemen hemen tüm firmaların, 2016 yılında görücüye çıkması kesinleşti. Daha önceden 2015 yılında çıkması beklenen ödeme özelliğinin çıkmaması ise Gear S2 sahiplerinin bir hayli kızdırmış durumda. Çünkü, Samsung Pay duyurularında Kasım ayı ürünün çıkış tarihi olarak açıklanmıştı. 2016’da Samsung Pay‘in çıkacak olması, kullanıcıların kendilerini kandırılmış hissine kapılmalarıne çoktan yetti.

Samsung Pay’in en büyük rakibi Apple Pay, Apple Watch üzerinden Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de çoktan kullanıma açılmış durumda. Ödeme yapabilen yüzük ise Mastercard ve Barclaycard ile birleştirilip test edilmeye ise çoktan başlanmış durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.