LG Kizon: Konum Veriyorum Anne

LG’nin giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde çocuklar için geliştirmiş olduğu akıllı bilekliği Kizon, IFA 2014’te görücüye çıktı. LG Kizon, arama yapabilme ve cevaplama ve konum bilgilendirmesi yapabiliyor.

IFA 2014 etkinliğinde LG’den giyilebilir teknoloji ürünlerine dair sadece LG G Watch R akıllı saatini beklerken firmadan bir de akıllı bileklik tanıtımı geldi. İlkokul çağındaki çocuklar veya biraz daha aşağısı için uygun olan bu bileklik arama yapabilen ve konum bildirebilen, LG’nin aylar önce duyurduğu Kizon.

LG Kizon içerisinde bulundurduğu sim kart yuvası ile birlikte ufak bir telefona dönüşen bir akıllı bileklik olmasının yanında GPS özelliği sayesinde konum bilgisi veren bir yer bildirici. Üzerinde bulunan tek tuş sayesinde aramaları cevaplayan Kizon, tuşa uzun basılması halinde tanımlanmış numaraları arayabiliyor. Bluetooth sayesinde akıllı telefonlar ile iletişim kuran ürün bu sayede GPS bilgilerini özel uygulamasına gönderebiliyor.

Tek bir şarj ile ayakta kalabilen LG Kizon ilk olarak Kore’de satışa sunulacak. Ürünün fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.