Google Glass’a Bir Rakip de Huawei’den Geliyor!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Google’ın akıllı gözlüğü Glass’a rakip bir akıllı gözlük çıkaracağını duyurdu. Huawei’in ürünü Honor adında ve Glass’a benzer özelliklere sahip.

Art arda gelen Google Glass haberleri ürünü ve akıllı gözlüklerin sıkıntılı bir süreçte olduğunu gösterse de diğer teknoloji firmalarının bu pazara girme isteği akıllı gözlük pazarını canlandıracak gibi gözüküyor. Daha önce Sony ve Toshiba gibi markalardan gelen haberler ile aktif bir hale gelen akıllı gözlük pazarı şimdi de Huawei sayesinde harekete geçeceğe benziyor.

Toshiba da Google Glass’a Rakip Oluyor

Huawei‘den gelen sızıntılara göre firma Google Glass‘a rakip olacak bir akıllı gözlük hazırlıyor. Geçtiğimiz günlerde çeşitli sosyal medya sitelerinde ortaya çıkan Huawei Honor isimli bu akıllı gözlük tasarım ve özellik olarak Google Glass‘a benziyor. Android 4.4 kullanarak çalışacağı belirtilen Huawei Honor, 5 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kameraya ve 640 x 480 piksel çözünürlükte de bir göz ekranına sahip olacak.

Sony’nin Google Glass Rakibi Akıllı Gözlüğü Yola Çıktı

Huawei Honor isimli bu akıllı gözlük şuan için resmiyet kazanmamış olsa da kısa zaman içerisinde firmadan ürünü doğrular nitelikte bir açıklama ve ardından da ürün lansmanı bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.