Giyilebilir Çeviri Cihazı ili Tanıtıldı!

Kolye benzeri bir ürün olarak kullanılabilen giyilebilir çeviri cihazı ili CES 2016’da tanıtıldı. İşte, çeviri cihazı ili’nin yapabildikleri.

CES 2016 etkinliği son düzlüğe doğru ilerlerken giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde kıyıda köşede kalmış güzel ürünler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bunun son örneği ise giyilebilir çeviri cihazı olarak belirtilen ili oldu.

Bunu da Oku : Razer Akıllı Saati Nabu Watch’u Tanıttı!

Kolye benzeri bir şekilde kullanıcının boynuna takarak kullandığı bir ürün olan ili anlık çeviri hizmeti veren bir ürün. Kullanıcıların dil bariyerlerini ortadan kaldırmaya odaklanan ili farklı dillerde konuşan iki kişi arasındaki dil problemini hızlı ve kolay bir şekilde gideriyor. Bu işlemi ise üzerinde bulunan tek bir buton sayesinde yapan ili kullanıcısının butona basarak söylediği cümleleri istenen dile çevirerek sesli bir şekilde karşı tarafa iletiyor. Aynı zamanda karşı taraf da konuştuğundan söylenenleri yine sesli bir şekilde kullanıcısının diline çeviriyor.

Şuan için sadece İngilizce, Çince ve Japonca‘yı destekleyen ili’nin yakın zamanda Fransızca, Tayca, Korece, İspanyolca, İtalyanca ve Arapça’yı da dil seçeneklerine ekleyeceği belirtildi. Henü fiyatı bilinmeyen giyilebilir çeviri cihazı ili’nin Mart sonu Nisan başı gibi satışa çıkması bekleniyor.

Bu arada ürünün en büyük özelliği ise yaptığı çevirilerde kesinlikle internet bağlantısı istememesi. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi gelmesini beklediğimiz ili‘nin kullanımını yukarıda bulunan eğlenceli videodan izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.