Fitbit Yine Lider, Apple Yüzde 70 Düşüşte

IDC’nin giyilebilir teknoloji pazarı için yayınladığı rapora göre pazarın lideri yine Fitbit olurken Apple Watch satışları ise yüzde 70 geriledi.

Aktivite takipçisi ürünleri ile pazarda yükselişe devam eden Fitbit, akıllı saat markası Pebble’ı satın almak istemesi ile de büyük ilgi görmüştü. Firmanın bu ilginin karşılığını nasıl aldığı ise IDC‘nin giyilebilir teknoloji pazarı için yayınladığı raporda ortaya çıktı.

Bunu da Oku : Fitbit, Pebble’ı Satın Alıyor

Yayınlanan 3. çeyrek raporuna göre Fitbit yine liderlik koltuğunda otururken Apple ise akıllı saati Apple Watch ile büyük bir gerileme yaşadı. Listenin büyük bir başarıya imza atarak ikinciliğe yerleşen Xiaomi ise uygun fiyatlı ürünleri ile bu sıralamada liderliğe oynayacak gibi görünüyor.

idc-2016-ucuncu-ceyrek

Fitbit geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11‘lik bir büyüme yaşarken takibindeki Xioami ise yüzde 4’lük bir büyüme yaşamış. Rapora göre dördüncü sırada yer alan Apple ise geçtiğimiz sene aynı çeyreğe göre yüzde 71‘lik bir kayıp yaşarken listenin tek ve en çok kaybeden ismi.

Apple’ın arkasında bulunan Samsung ise aynı çeyreğe göre yüzde 89.9‘luk büyümesi ile listenin en hızlı ilerleyen markası. 2016 yılı için yüzde 4.5‘lik bir pazar payına sahip olarak görülürken firma bu hızla ilerlerse 2017 yılında yüzde 4.9′luk bir pazar payı bulunan Apple‘ı geçebilir.

Giyilebilir teknoloji pazarının genel durumunda ise bu çeyrek itibari ile 23 milyondan fazla ürün satışı yer alıyor. Bir önceki yıla göre yüzde 3.1 büyüyen giyilebilir teknoloji pazarının 2017 yılında neler yapacağı merakla bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.