Samsung’un Giyilebilir Teknolojiye Yeni Armağanı

Samsung, giyilebilir cihazlar için ürettiği yeni çip sayesinde hem kendisi, hem de piyasa için önemli gelişmeleri sağlayacağa benziyor…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, giyilebilir cihazlara olan ilgisini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. En büyük adım olarak giyilebilir cihazlar için bünyelerinde geliştirilen Tizen işletim sisteminin ardından bu kez giyilebilir teknoloji ürünleri için kullanılabilecek yeni çipinin duyurusunu yaptı.

Samsung, Exynos 7 Dual 7270 adı verilen çip sayesinde artık giyilebilir cihazlarında bir çok yeniliğe gidebilecek. 14 nm teknolojisi ile üretildi ve ARM Cortex A53 çekirdeğine sahip. 28 nm teknolojili çiplerden yüzde 20 daha yüksek enerji tasarrufu yapabilen çipsetin bu özelliği ile ön plana çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Bunu da Oku: Qualcomm’dan Referans Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Çipsetin en önemli özelliklerinden birisi Wi-Fi, Bluetooth ve FM radyolar gibi özelliklerin de içinde bulunması. Bu da yerleşeceği üründe yerden kazanım anlamına geliyor ve bu sayede içinde bulunduğu ürünlerde farklı özelliklerin sığdırılabileceği anlamı taşınıyor.

exynos-7-dual-7270-wearable

Güç tüketimi konusunda da kendine güvenen Samsung’un Exynos 7 Dual 7270 çipseti ile şarjı daha uzun süre gidebilen ürünlerin üzerinde çalışabileceği de kesinlik kazanmış durumda.

Exynos 7 Dual 7270’un içinde bulunacağı ilk ürün henüz duyurulması ancak çipset piyasaya çıktığına göre farklı markalar her an bu teknolojiyi alıp kullanabilir durumda. Samsung’un ise Gear 3’te ilk defa Exynos 7 Dual 7270’i kullanacağı ise tahminler arasında yer alıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.