Samsung’dan Giyilebilir Teknoloji için Esnek Batarya!

Teknoloji devi Samsung, giyilebilir teknoloji ürünleri için esnek yapılı yeni bir batarya teknolojisi üzerinde çalışıyor. İşte, Samsung’un yeni bataryasından detaylar.

Güney Koreli teknoloji ustası Samsung bugün giyilebilir teknoloji pazarında akıllı saatleri, akıllı bileklikleri ve sanal gerçeklik gözlüğü gibi ürünleri ile yer alarak pazarın büyük oyuncusu olmaya çalışıyor. Samsung’un giyilebilir teknoloji ürünleri için esnek yapıya sahip yeni bir batarya teknolojisi üzerinde çalıştığının ortaya çıkması ise bunu doğrular nitelikte.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin yapısı ve boyutları yüzünden sürekli konuştuğumuz bir konu olan batarya ve batarya süreleri Samsung’a büyük bir çalışma yaptırmayı başarmış ve firma akıllı saat ya da akıllı bileklik gibi ürünlerin kayışlarına yerleştirilebilecek şekilde esnek yapılı yeni bir batarya üretmeyi başarmış.

Kalınlığı 0.3 mm!

Samsung’un Band ve Stripe ismini verdiği ilk iki prototip geçtiğimiz günlerde InterBattery 2015 etkinliğinde de görücüye çıkarak nasıl kullanıldığı ve ne işe yaradığı hakkında bilgiler de verildi. Stripe isimli ilk batarya akıllı bileklikten, akıllı tişörte kadar birçok üründe kullanılabilecek bir yapıya sahip. Boyutu ise sadece 0.3 mm.

Yüzde 50 daha fazla batarya ömrü!

Band isimli diğer esnek batarya ise daha güçlü bir yapıda ve akıllı saatler için kullanılabilecek bir ürün. Samsung‘un verdiği bilgilere göre bu batarya ile birlikte akıllı saatler yüzde 50‘ye kadar daha uzun batarya ömrü sunabiliyor. Ayrıca ürünün esnekliğinin de bataryaya bir zarar vermediğini belirten Samsung bataryanın geliştirilme sırasında 50 binden fazla büküldüğünü ve bir sorun çıkmadığını da belirtti.

Ürünler henüz prototip aşamasında olduğu için ürünlerin ne zaman kullanılacağı ve ilk olarak ne zaman piyasada görebileceğiz gibi bilgiler henüz verilmedi. Ancak Samsung‘un hızlı bir şekilde yol alması sayesinde bu ürünleri 2016 yılı içerisinde giyilebilir teknoloji ürünlerinde görebiliriz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.