Giyilebilir teknoloji pazarı Çin’de yüzde 45 büyüdü

Çin üretimi cep telefonları son zamanlar da büyük ilgi görmeye devam ederken, giyilebilir teknolojide de büyük ölçüde artış gözlemlendi.

ABD, Japonya, Güney Kore ve Avrupa ülkeleri gibi teknoloji alanında geliş ülkeler ile kıyasıya rekabet içerisinde olan Çin’li firmalar, giyilebilir teknoloji alanında etkisini son zamanlarda oldukça arttırdı. 2019 senesinin ilk üç çeyreğinde Çin’de giyilebilir teknoloji pazarının yüzde 45 oranında arttığı bilgisi verildi. Önümüzdeki yıl giyilebilir teknoloji ürünlerinin Çin’den 200 milyon adet deniz nakliyatı ile ulaştırılması bekleniyor.

Uluslararası Data Birliği (IDC), Çin merkezli giyilebilir teknolojilerden dünya genelinde en çok ilgiyi yüzde 51’lik oran ile kulaklıklar ve bilekliklerin göreceğini açıkladı. Günlü hayatı kolaylaştıran giyilebilir teknoloji ürünleri özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Giyilebilir teknoloji ürünleri günlük rutinleri kolaylaştırdığı gibi ayrıca sağlık bilgilerini paylaşmaları nedeniyle ileri özellikle yaşlıların tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.