Sony’den Komutlara Sesli Yanıt Veren Kulaklık

Sony’nin Kasım ayı içerisinde satışa sunacağını açıkladığı kablosuz kulaklık Xperia Ear, verdiğiniz komutları size sesli olarak söyleyebiliyor.

Giyilebilir teknoloji ürünleri en önemli elemanlarından birisi de şüphesiz kablosuz kulaklıklar. Bir çok farklı konuda özellikleri bulunana kulak için kulaklıklar dev markalar tarafından ardı ardına piyasaya sürülmeye başlandı. Sony’nin bu yıl gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıttığı kulakiçi kablosuz kulaklığın satışa çıkacağı tarih açıklandı.

Xperia Ear adı ile piyasaya çıkacağı belirtilen kulaklığın ilk aşamadı belli başlı ülkelerde satışa çıkacağı ifade edildi. Yapılan açıklamalarda Sony Xperia Ear‘ın satışa çıkacağı tarihin Kasım ayı içerisinde olacağı ifade edildi.

Xperia Ear‘ın özelliklerinden bahsetmek gerekirse, verdiğiniz komutlara sesli cevap verebilme, hareket tespisi ve yakınlık sensörü sayesinde günlük program ve kişisel güncellemeler otomatik olarak yapılabiliyor. Akıllı telefon ile eşleştirildiğinde arama, gelen mesaj, haberler ve trafik bildirimi de kulaklık tarafından size bildirilebiliyor.

Bunu da Oku: Bose İki Yeni Akıllı Kulaklık Piyasaya Sürüyor!

Ayrıca bu bahsettiğimiz bildirimleri de sesli olarak sizin akıllı telefonunuzun ekranına bakmadan sesli olarak size söyleyebiliyor.

Basit su sıçramalarına karşı dayanıklı olan Sony Xperia Ear‘ın tam şarj ile 24 saat dayanabildiği belirtiliyor.

Sony Xperia Ear‘ın kulakiçi kulaklık olması da ayrı bir avantaj. Normalde bu tip bluetooth ile eşleştirilen kulaklıkların ergonomik olmamasından yakınılırdı ancak artık bu kulaklıkla bu durum ortadan kalkıyor.

Ürünün Kasım ayı içerisinde satışa çıkacağı belirtilirken fiyat etiketi konusunda ise henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.