Google 2015’te GoPro’yu Alabilir!

Giyilebilir teknoloji dünyası için 2015 tahminleri gelmeye başladı. İşte, içerisinde Google’dan Qualcomm’a, Adidas’tan Nike’a kadar yer alan 2015 yılı giyilebilir teknoloji tahminleri.

Henüz içerisinde bulunduğumuz yıl olan 2014 bitmemişken teknoloji dünyası 2015′i konuşmaya başladı. 2015 yılı için birçok ürünün geleceği bilinirken birçok ürünün de el değiştireceği tahmin ediliyor. CCS Insight‘ın tahminlerine göre giyilebilir teknoloji dünyasında da 2015 hareketli geçecek.

CCS Insight’ın yayınladığı rapora göre 2015 giyilebilir teknoloji dünyasında Google epey bir adından bahsettirecek. Firmanın tahminlerine göre Google, giyilebilir aksiyon kamerası olan GoPro‘yu satın alacak. Bunun nedeni olarak ise GoPro‘nun artan rekabete yetişemeyecek olması ve Google’ın GoPro sayesinde akıllı gözlüğü Glass‘ın azalan ilgisini artırabileceği gösterilmiş durumda.

CCS Insight’a göre GoPro, Google’a geçtikten sonra firmanın marka değeri, teknik uzmanlık seviyesi, kullanıcısı kitlesi ve pazar payı artacak. Bunun dışında ise Google firmayı aldıktan sonra ürün kullanıcıları için bulut depolama ve video işleme gibi özelliklerde sunacak.

CCS Insight’ın yapmış olduğu diğer giyilebilir teknoloji tahminler arasında ise mobil işlemci devi Qualcomm‘un, popüler akıllı saat ve akıllı bileklik markası Fitbit‘i alacağı yer alırken aynı zamanda Nike ve Adidas’ın giyilebilir teknolojilerde isimlerinden söz ettirebilmek için Fitbit‘i alabilecekleri tahmin ediliyor. Nike ve Adidas, eğer Fitbit savaşından galip çıkamazsa Jabra ve Jawbone gibi diğer giyilebilir teknoloji markalarına yöneleceği tahminler arasında yer alıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.