Google’dan Açık Kaynak için Android Experiments!

Google, hem geliştiricilere örnek olması hem de Android’in sınırlarının zorlanması açısından açık kaynak kodlu projelerin yer alacağı Android Experiments isminde bir servis açtı.

Geçtiğimiz günlerde işleyiş yapısını değiştirerek Alpabet olan Google altın yumurtası Android için yeni bir servis açtı. Android Experiments ismindeki bu servis açık kaynak kodlu projelere yer verecek ve bu sayede uygulama geliştiricilere örnek projeler sunacak. Ancak uygulamalar açık kaynak kodlu olsa dahi Android’in sınırlarını zorlamıyorsa bu platforma giremeyecek.

Bunu da Oku : Google’ın Giyilebilir Teknolojileri Alphabet’in Neresinde?

Olay Android üzerinde gerçekleştiği için Android Wear‘da bu durumdan nasibini alacak ve aynı şartlar giyilebilir işletim sistemi Android Wear için de geçerli. Geliştiricilerin açık kaynak kodlu bir akıllı saat uygulaması bulunuyorsa ve uygulama Android Wear yani o akıllı saatin sınırlarını zorluyorsa Android Experiments servisine katılabilecek.

Şuan için 20 farklı projenin bulunduğu platformda 5’e yakın Android Wear uygulaması bulunuyor. Platforma göz atarak geliştirilen bu Android Wear uygulamalarına göz atabilir ve kaynak kodlarına ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde eğer siz de açık kaynak kodlu bir akıllı saat uygulamasına sahipseniz ve Android Wear‘ı zorladığınızı düşünüyorsanız site üzerinden projenizi iletebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.