Samsung Yuvarlak Ekranlı Akıllı Saati Gear S2’yi Gösterdi!

Samsung dün gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yeni akıllı telefonları ile birlikte uzun süredir Gear A olarak beklenen yuvarlak ekranlı akıllı saati Gear S2’yi gösterdi.

Koreli teknoloji devi Samsung dün gerçekleştirdiği Unpacked etkinliği ile yeni amiral gemileri Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus‘ı tanıttı. Etkinlikte bizim IFA için beklediğimiz bir de sürpriz yapan Samsung, meraklılarının uzun zamandır beklediği yuvarlak ekranlı akıllı saati Gear S2‘yi de ucundan gösterdi.

Aylardır adından Samsung’un yuvarlak ekranlı akıllı saati olarak bahsettiğimiz Gear S2 ilk olarak karşımıza Orbis adı ile çıkmış geçtiğimiz haftalarda ise Gear A ismini almıştı. Samsung’un etkinlikte Gear S2 olarak lanse etmesi ile resmiyet kazanan akıllı saat yine resmi olarak Berlin‘de gerçekleşecek olan IFA 2015 etkinliğinde 3 Eylül’de tanıtılacak.

samsung gear s2 -

Etkinlikte tanıtım tarihinden başka bir bilgi vermeyen Samsung ürünün bazı görsellerini göstererek merakları artırdı. Gösterilen görsellerde ise Gear S2‘nin saat arayüzleri, bildirim ekranları ve aktivite uygulamalarından bazı içerikler yer alırken üründe nabız ölçerin olduğu da görsellerden ortaya çıktı. Görsellerin verdiği son bilgi ise Gear S2‘nin paslanmaz çelik bir kasa yapısına sahip olduğu ancak daha önce ortaya çıkan 3 farklı model olacak haberleri de burada bir soru işareti oluşturmuş durumda.

Motorola Moto 360 ve LG G Watch Urbane modelleri gibi yuvarlak ekranın şıklığını ortaya koyan Samsung Gear S2 rakiplerinden farklı olarak fotoğraflarda yakınlaştırma, parlak artırma, menülerde geçiş yapabilme gibi işlevler sunan Rotary Ring özelliğine de sahip. Akıllı saat hakkındaki daha detaylı bilgiler ise IFA 2015’de alacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.