Yüksek Performanslı Oyun İçin Akıllı Saat Geliyor

Akıllı saatlerin yeteneklerini arttırmak isteyen Acer firmasının daha performanslı oyunlar oynanabilmesi için akıllı saatler geliştireceği ortaya çıktı.

Akıllı saatler giyilebilir teknolojinin en çok tercih edilen elemanı yapılmaya çalışılıyor. Bugüne kadar çıkan bir çok yenilik akıllı saatler üzerinde denenerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu şekilde akıllı saatler insanların vazgeçilmezi haline getirilmeye çalışılırken artık giyilebilir teknolojinin bu önemli üyesi oyunseverlerin de tercihi olabilecek.

Yurtdışı kaynaklı haberlere göre teknoloji devi Acer, akıllı saatlerde daha fazla oyun oynanabilmesi için çalışmalarını başlattı. Buna göre Acer, piyasada bulunan tüm akıllı saatlerden daha yüksek grafik özelliklerine sahip bir ürün üzerinde çalışıyor.

Çin’den gelen raporlara dayandırılan haberlerde donanım ve performans olarak piyasadaki emsallerinden çok daha yüksek özellikli akıllı saatler üretmeyi kafasına koyan Acer, oyun sevdalıları için vazgeçilmez olmayı hedefliyor.

Bunu da Oku: Apple Watch’ta RPG Oyunu Oynanabilecek

Bilindiği gibi bugüne kadar kısıtlı sayıda ve grafik özellikleri oldukça basit oyunlar akıllı saatlerde oynanabilir durumda olmuştu. Acer’in oyun sektörünü ön planına koyarak geliştireceği yeni ürünler ise merakla bekleniyor.

Nintendo-64-emulator-Android-Wear

Yakın zamanda akıllı saatler üzerinde RPG oyunları dahi oynanabilmesi için bazı çalışmalar yapıldığını sizlere aktarmıştık. Ürün bazında böyle bir çalışmanın olacağını söylemek oyunseverlerin heyecanını bir adım daha yukarıya taşıyacaktır.

Burada soru şu olacaktır! Oyun oynamak istersem neden akıllı saat alayım? Yani Acer oyun için akıllı saat üretirse oynanabilirliği ve sürükleyiciliği fazla ne kadar farklı bir oyuna hizmet edebilir? Bunu ise zaman gösterecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.