Google Bu Kez Gözümüze Çalışıyor

Geleceğin teknoloji çalışmalarından birisi olduğu vurgulanan akıllı lensler için Google’ın çalışması duyanları hayrete düşürecek cinsten…

Akıllı ürün ya da giyilebilir teknoloji ürünü alanında gelecekteki en önemli girişimlerden birinin akıllı lensler olduğu aşikar. Şimdilerde Google‘ın aldığı yeni bir patent, teknoloji meraklıları arasında konuşulur oldu.

Yakın zamanda Samsung‘un aldığı akıllı lens patentinin ve Sony‘nin gözleri fotoğraf makinesiymişçesine kullanmayı sağlayan teknolojiden sonra bu kez Google‘ın ilginç bir çalışması bulunuyor. Google, 2014 yılında aldığı patentte gözün içine yerleştirlen akıllı lensle direkt Android işletim sistemini gözünüz ile görebilmeniz mümkün kılınacak.

Bunu da Oku: Akıllı Lens için Samsung’dan Patent Başvurusu

Yani bir anlamda artırılmış gerçeklik teknolojisini başlık takmadan sadece bir lensle gözünüzün önüne serebileceksiniz. Akıllı lens teknolojisinin yanında artırılmış gerçeklik teknolojisinin de sınırlarını zorlayacak olan çalışmanın ne zaman sonuçlanacağı ya da herhangi bir detay bulunmuyor.

Ancak kısa vadede somut bir çalışmanın sızabileceği de çok ihtimal dahilinde değil. Yapılan çalışma bile şimdiden heyecanlandırmaya yetiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.