Akıllı Lens için Samsung’dan Patent Başvurusu

Samsung, sanal gerçeklik, akıllı saat, bilimum tüm giyilebilir ürünlere merak saldıktan sonra bu kez akıllı lens patenti alarak gönüllere girdi.

Giyilebilir ürünlerin insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik çözümler sunmaya devam ederken bir yandan da şirketlerin arasındaki rekabeti de körüklediği bir gerçek.

Giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda atılan önemli adımlardan biri olan Google Glass‘ın faydaları malum. Google firması bu sayede ürünü ilk tanıttığı günlerde de yaptığı açıklamalarla bu yatırımın geleceğe nasıl ışık tutacağını belirtmişti. Şimdi görme teknolojisi üzerinden konuşulan bir iddia da rekabeti körüklediği kadar insanların da kullanımına sunulacak durumda.

Bunu da Oku: Akıllı Kontakt Lenste Sensimed Google’ı Geçti

Samsung firması tarafından geliştirilen patent başvurusunda, akıllı kontakt lens için çalışmalar yapıldığı ortaya çıktı. Geal Link adındaki akıllı lens projesinin Galaxy Cam projesinin bir parçası olan çalışmanın ürünü olacağı ifade ediliyor.

Akıllı telefon ile entegre olabileceği ifade edilen akıllı lenslerin özel ekranı, kamerası, hareket sensörleri olacağı konuşuluyor. Öncelikle Asya ve Amerika‘da üretileceği belirtilen akıllı lensler hakkında şimdilik fazla bir bilgi bulunmuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.