Ekrana Dokundurmayan Dokunmatik Teknolojisi Geliyor

SkinTrack adı verilen teknoloji ile dokunmatik ekranlara dokunmaya gerek kalmadan teninize değerek ürün kullanımı gerçekleştirebileceksiniz! İşte detaylar…

Dokunmatik ekran teknolojisini tamamiyle değiştirebilecek bir teknoloji ile karşı karşıyayız. Derinizi bir dokunmatik ekran gibi algılayabilen SkinTrack sistemi ile ekrana dokunmadan, sadece kendi teninize değerek işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Geliştirme aşamasında bulunan Future Interfaces Group adı altında çalışmalarını sürdüren deneylerle geliştirilen ilk prototipin videosu da yayınlanmış durumda. İlk görüntülere göre yapılan çalışma, akıllı saate yerleştirilen çip ile parmağınıza taktığınız yüzük benzeri bir düzeneği kendi teninize değdirerek gerçekleştirilen hareketlerin ekrana yansıması olarak tanımlanabilir.

Bunu da Oku: Oksijen Miktarını Gösterebilen Elektronik Deri!

SkinTrack adı ile yapılan çalışmalarda dokunmatik ekranı tamamen bitirmeyi hedeflemese de günümüz teknolojisinde bazı değişikliklere sebep olabilir. Ürünlerin maliyetinden ürünlerin ekran kabiliyetlerine kadar bir çok farklı maddeyi bu şekilde sıralamak mümkün.

Bu teknolojinin nasıl bir şey olduğunu, ya da nasıl çalıştığını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.