Yeni Google Glass Bu Mu?

Google’ın 2014 başında aldığı bazı patentler Google Glass’ın yeni versiyonunu ortaya çıkardı. İşte, Google Glass’ın yeni hali.

Dün Google‘ın akıllı gözlüğü Glass‘ın ikinci versiyonunda Intel’den güç alacağını aktarmış ve yeni Glass hakkında bazı detaylar vermiştik. Bugün Google cephesinden gelen bir bilgi de yine Glass’ın ikinci versiyonu için oldu. Gelen bilgi ise Google’ın akıllı gözlüğünün yeni versiyonu için almış olduğu patentlerden oluşuyor.

Google Glass’a Intel Desteği

Google’ın Ocak 2014‘te almış olduğu patentler yeni Glass’ı işaret etse de daha öncede içerisinde projektör barındırıan tasarımlara kadar birçok Glass patenti ortaya çıkmıştı. Buradan da Google‘ın yeni Glass üzerinde farklı ve sürekli bir şekilde çalıştığını söylemek mümkün. Yeni patentler ise olağan dışı bir şeyler sunmazken tasarım bakımından bazı değişiklikler barındırıyor.

Google akıllı gözlüğü Glass‘ı piyasaya sunmamış olsa da ürünün ikinci versiyonunu kesinlikle piyasaya sunacak gibi duruyor. Yakın zamanda ardı ardına gelen Google Glass 2 haberleri 2015‘e yaklaştığımız şu günlerde yeni ürünün tanıtımının da habercisi olabilir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.