Google I/O 2015’de Hangi Giyilebilir Teknolojiler Olacak?

Google’ın bu yıl 28 – 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği geliştirici konferansı Google I/O 2015’de giyilebilir teknoloji adına birçok yenilik tanıtılacak. Detaylar haberimizde.

Google’ın her sene San Francisco şehrinde Moscone West Center binasında geliştiriciler için düzenlediği Google I/O konferansı 28 – 29 Mayıs tarihleri arasında Google ürünleri meraklıları için kapılarını açacak.

Etkinlikte var olan Google ürünleri için yenilikler tanıtılacakken Google’dan yeni Android sürümü, ve nesnelerin interneti için bir Android versiyonunun tanıtılması bekleniyor. Ancak beklenen duyurulara göre Google I/O 2015 bu sene giyilebilir teknolojilerin ev sahipliğini yapacak. Peki Google I/O 2015 konferansında tanıtılması beklenen giyilebilir teknolojiler neler?

Google mobil ödeme sistemi

Google giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde Android Wear ile yer alsa da Apple’ın akıllı saati Apple Watch’u piyasaya sürmesi Google’ın eksikliklerini görmesini sağladı. Bu eksikliklerden biri de Apple’ın Apple Watch ile birlikte getirdiği ödeme sistemi Apple Pay‘in Google’daki rakibi.

Burada Google’ın elinde Google Wallet isimli bir eleman bulunsa da bu sistemin artık esamesi okunmuyor. Bu yüzden bu konferansta Google’ın hem Android hem de Android Wear’da çalışan bir ödeme sistemini tanıtması bekleniyor. Beklenen bu ödeme sisteminin isminin ise Android Pay ya da Google Pay olacağı tahmin ediliyor.

1 2 3

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.