BiTaksi, Apple Watch Uygulamasını Yayınladı!

Mobil taksi çağırma ve ödeme servisi olan BiTaksi, Apple Watch uygulamasını yayınladı. BiTaksi Apple Watch uygulaması ile müşteriler akıllı saat üzerinden ödeme yapabilecek.

Apple Watch piyasaya çıkmadan birçok şirket akıllı saat için uygulamasını geliştirmiş ve saatin çıkışını beklemişti. Bu durumun ülkemizdeki yansımaları ise genel olarak bankalarda olmuş ve Apple Watch çıktığında Akbank ve Garanti gibi bankalar akıllı saat üzerindeki yerini almıştı.

Bunu da Oku : Apple Watch’un Ülkemizdeki İlk Yankıları!

Apple Watch henüz ülkemize gelmedi ancak yenilikçi firmalar bu akıllı saat için yinede uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Bunun son örneği ise mobil cihazlar üzerinden taksi çağırma ve ödeme servisi olan BiTaksi oldu.

Dün itibari ile Apple Watch uygulamasını yayınlayan BiTaksi, bu uygulama ile birlikte akıllı telefonlar üzerinden yapılabilen tüm işlemleri akıllı saat üzerinden de gerçekleştirebilecek. Yani müşteriler Apple Watch’ları üzerinden taksi çağırabilecek, çağrılan taksinin nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak takip edilebilecek ve ödemelerini nakit, kredi kartı, PayPal ya da BKM Express ile gerçekleştirebilecek.

Apple Watch‘un ne zaman ülkemizde satışa sunulacağı bilinmiyor ancak Apple Watch ülkemize geldiğinde BiTaksi‘nin atmış olduğu bu adım akıllı saat üzerinden taksi çağırma devrini başlatacak.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.