Huawei Google Daydream’i İlk Destekleyenlerden Biri Oldu

Google’ın sanal gerçeklik platformları için geliştirdiği Daydream isimli platformunu destekleyen ilk firmalardan biri Huawei oldu.

Google‘ın sanal gerçeklik platformu Daydream dünya çapında büyük ilgi gördü. Sanal gerçeklik özelliği taşıyan tüm medya uygulamalarını VR başlıklarda tek bir uygulama üzerinde kullanmaya yarayan Google Daydream‘i sanal gerçeklik başlıkları da tanımaya başladı.

Google Daydream platformunu resmi açıklama ile destekleyen ilk firma ise Huawei oldu. Çinli firma, uygulama üzerinde haber, tv şovları, yarışmalar ve filmler izlenebilecek olan Google Daydream platformunu desteklediğini açıkladı.

Bunu da Oku: Google’ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Android VR Yolda!

Bilindiği gibi Huawei de sanal ucuz maliyetli sanal gerçeklik başlığı yatırımına giderek ürün tanıtımını da geçtiğimiz günlerde yapmıştı.

Bu şekilde sanal gerçeklik başlıklarındaki içerik zenginliğini yükseltmek isteyen Huawei, Google Daydream‘e kendi ürünlerinde yer vereceğini açıkladı. Huawei‘nin Google Daydream uyumlu akıllı telefon, sanal gerçeklik başlığı gibi ürünlerini 2016 yılı içerisinde satışa çıkarması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.