Sanal Gerçeklik için Yeni Bir Kıyafet Daha Yolda

Palm Labs isimli bir firmanın sanal gerçeklik için eldiven ve yelekten oluşan bir kıyafet geliştirdiği ortaya çıktı. İşte, bu yeni kıyafetin detayları.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin bir eksiği olan hissetme duygusu için Ocak ayı başında Kickstarter’da fon toplamaya başlayan Teslasuit‘e henüz akıbeti belli olmamasına rağmen bir rakip çıktı. Rakip ise Palm Labs isimli bir firma ve sanal gerçeklik için eldiven ve yelekten oluşan bir ekipman geliştiriyor.

Bunu da Oku : Google Cardboard Rakamları Açıklandı!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Reddit üzerinde Palm Labs kurucusu olduğunu belirten bir kullanıcı sanal gerçeklik için eldiven ve yelekten oluşan bir kıyafet geliştirdiklerini duyurdu. Kurucu ekipman hakkında da ufak bilgiler verirken eldivenin sanal gerçeklik ürünleri ile birlikte kullanıcının karşısındaki, yanındaki ve ellediği nesneyi sistemin içerisine dahil edecek.

Geliştirilen yelek ise kurucunun belirttiğine göre kullanıcı duvara yaslandığında ya da dışarıdan bir darbe geldiğinde bunu kullanıcıya sanal gerçeklik başlığı ile birlikte hissettirecek. Geliştirilen prototiplerin olduğunu ve bu prototiplerin çalıştığının altını çizen kurucu, sistemin çıkan oyunlar ile henüz çalışmayacağını ilk desteğin ise Unity tarafına verileceğini ve daha sonra Unreal Engine‘a geleceğini belirtmiş durumda.

Sanal gerçeklik ürünleri için büyük eksiklik olan bu kıyafet ekipmanlarının giderek artması bekleniyor. Bakalım Teslusuit istediği hedefe, Palm Labs ise ürünü gerçekten kullanıcılara sunabilecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.