Güneş Enerjisi ile Isıtan Mont Satışa Çıkıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile ısınan montu olma özelliği taşıyan bu ürün, büyük ilgi görerek satışa çıkacağı tarihi bekliyor.

Giyilebilir teknolojinin son nimetlerinden birisi de güneş enerjisi ile kendisini ısıtabilen mont oldu. Ürün, Indiegogo‘da beklenen ilgiyi gördü ve satışa çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ThermalTech isimli firma tarafından düşünülen bu güneş enerjili termal montlar güneş ışınlarını kullanarak montu, dolayısı ile giyen kişiyi ısıtarak oldukça kullanışlı bir hale getiriyor. Dünyanın ilk kez güneş enerjisiyle ısınan ceketi sloganıyla tanıtılan ürünün çalışma prensibi ise ilgin. Üzerindeki özel bir katman sayesinde güneş enerjisini önce depoluyor. Depolanan ışınları montun içerisinde sıcaklık olarak yansıtabilen ürün, iki dakika içerisinde 7 dereceye kadar sıcaklık artışı sağlayabiliyor.

Bunu da Oku: Yeni Akıllı Giysiler 2016’da çıkıyor

Kar, yağmur, çamur vs gibi aklınıza gelebilecek her türlü zor koşullarda dahi çalışabilen Thermal Tech güneş enerjili termal montlar ayrıca tüm enerjisini güneşten aldığı için doğa dostu yapısı ile dikkat çekiyor.

Ürün için toplanması amaçlanan 25 bin dolarlık ödeneğin 21 bini toplanırken ürünün satış fiyatının ise 139 dolar olarak daha önceden açıklanmıştı. Ürünün satışının ise tam olarak ne zaman gerçekleşeceği ise netlik kazanmış değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.