GoPro Hero 5 Hakkında İlk Detaylar Geldi

Aksiyon kamerası üreticisi GoPro’nun yeni modeli Hero 5 için ilk sızıntılar gelmeye başladı. GoPro Hero 5’in ilk detayları da ortaya çıktı.

Ağustos başında arka yüzünü ve beraberinde kullanıcı arayüzünü gördüğümüz GoPro Hero 5 için yeni sızıntılar gelmeye başladı. Gelen sızıntılara göre aksiyon kamerası üreticisi GoPro, Hero 5 modeli ile birçok yeniliği imza atacak.

Bunu da Oku : GoPro 5 Sadece Arka Yüzünü Gösterdi!

Ay başında gelen bilgilerde dokunmatik bir ekrana sahip olacağını öğrendiğimiz GoPro Hero 5 için yeni gelen sızıntılarda ise aksiyon kamerasının GPS ve Bluetooth 4.1 bağlantılarına, 2800 mAh‘lik güçlü bir bataryaya, 60 metreye kadar suya karşı dayanıklı olan kasaya sahip olacağı yer alıyor. Buradaki en önemli noktalardan biri artık GoPro modellerinden birinin herhangi bir suya karşı koruma kılıfına ihtiyaç duymacağı.

gopro hero 5 özellikler

Kamera özellikleri arasında 4K çözünürlüğe sahip 30 FPS video yeteneği bulunacağı belirtilen GoPro Hero 5’in 720p çözünürlükte 120 FPS destekleyeceği de gelen bilgiler arasında. 6.2 santimetre genişliğe, 3.27 santimetre genişliğe ve 4.46 santimetre uzunluğa sahip olan ürünün USB Type-C girişi olacağı da belirtiliyor.

Henüz bu bilgiler doğrultusunda resmi açıklama GoPro cephesinden yapılmasa da Hero 5’in Ekim ya da Kasım ayı gibi tanıtılması bekleniyor. 2016 yılı bitmeden piyasada olacağı belirtilen aksiyon kamerasının tahmini fiyat aralığı ise 400 ile 500 dolar.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.