GoPro, Sanal Gerçeklik Üzerinde Çalışıyor!

Giyilebilir aksiyon kamerası GoPro üzerinde 6 adet GoPro Hero 4 kamera bulunan yeni ürününü duyurdu. Bu ürün sanal gerçeklik gözlükleri için içerik üretecek.

Geçtiğimiz Nisan ayında küp şeklinde bir patent alan giyilebilir aksiyon kamerası GoPro bu patentin ne işe yaradığını açıkladı. Şirketin CEO‘su Nick Woodman tarafından açıklanan bilgilere göre bu patent sanal gerçeklik gözlüklerine içerik üretecek bir aksiyon kamerası için alınmış bir patent.

Woodman‘ın verdiği bilgilere göre GoPro’nun bu küp tasarımlı yeni teknolojik oyuncağı üzerinde 6 adet GoPro Hero 4 kamera bulunduracak. Bu kameralar ürünün bulunduğu ortamdaki tüm açılardan aynı anda görüntü alabilecek. Bu da ürünün sanal gerçeklik gözlükleri için çok rahat bir şekilde içerik üretebileceği anlamına geliyor. Zaten firmanın amacı da gelişen sanal gerçeklik gözlükleri için hem profesyonel kullanıcıların hem de normal kullanıcıların sanal gerçeklik gözlüklerine kendilerinin içerik üretebilmesi.

CEO Woodman geliştirilen bu ürünün sadece sanal gerçeklik dünyasında değil teknolojinin diğer dallarında da kullanılabileceğini belirtirken ürünün satış fiyatının 3000 dolardan aşağıda olmayacağını da sözlerine ekledi. Ürün için herhangi bir isim de belli değilken ürünün ne zaman piyasada olacağı da henüz belli olmayan bilgiler arasında.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.