Güneş Enerjisi ile 60 Günlük Pil Ömrü

Vector Watch, başlattığı işbirliği ile yaptığı çalışmalar neticesinde güneş enerjisi teknolojisini akıllı saatlere uyarlamayı başardı.

Uzun süre giden bataryasıyla piyasaya sunulan ve büyük dikkat çeken Vector akıllı saatleri görülmemiş bir teknolojiyi yeni versiyonuna eklemeye hazırlanıyor.

Mobil Dünya Kongresi‘nde duyurulan haberlere göre Vector akıllı saatin güneş enerjisi ile çalışabilir duruma getirildiği ifade edildi. Luna ve Meridian modelleriyle kullanıcısının karşısına çıkan Vector, 30 gün süren batarya ömrünü daha da yukarıya çekmek için ürün geliştirmesine devam ediyor. SunPartner Technologies isimli şirket ile yapılan çalışmalarda Wysips Reflect adı verilen teknoloji ile Vector saatlerinin batarya ömrünün geliştirilmesi hedefleniyor.

Bunu da Oku: Güneş Enerjisi ile Isıtan Mont Satışa Çıkıyor

Yapılan çalışmaların ardından batarya ömrünün iki katına çıkarılıp 60 günlük batarya ömrü sunacakları belirtilirken akıllı saatin güneş enerjisi ile çalışmasını sağlayacak modülün 0.5 mm gibi ultra ince bir film şeklinde olacağı ve ürünlerin tasarımını hiçbir şekilde etkilemeyeceği ifade ediliyor.

Vector Watch‘un akıllı saatlere güneş enerjisi fikrini uygulamasının ardından diğer firmaların da bu fikre sıcak bakarak alternatif ürünler geliştirmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.