Vector Akıllı Saatler Satışa Sunuldu!

Hem yuvarlak hem de dikdörtgen tasarımı ile ilk olarak Baselworld 2015 etkinliğinde karşımıza çıkan Vector marka akıllı saatler nihayet satışa sunuldu. Saatlerin en büyük özelliği 1 aylık batarya ömrüne sahip olması.

Geçtiğimiz Mart ayında Baselworld 2015 etkinliğinde ilk defa karşımıza çıkan İngiltere merkezli Vector isimli akıllı saatler 1 aylık batarya süreleri ile dikkat çekmişti. Akıllı saat pazarında bu ürünlerin ne zaman satışa sunulacağı merakla beklenirken firmadan geçtiğimiz günlerde ürünlerin İngiltere’de satışa sunulduğuna dair bir duyuru geldi.

Bunu da Oku : Vector Akıllı saatlerin Şarjı 1 Ay Gidiyor!

Akıllı saat pazarına yeni bir soluk getirebilecek özelliklere sahip olan Vector marka akıllı saatler için Pebble‘ın izinden giden bir marka demek yanlış olmaz. Bunun sebebi ise Vector’un işletim sistemi olarak Android Wear yerine kendi işletim sistemi Bespoke OS‘u kullanıyor. Bu yüzden de kendi uygulama mağazasına ve kendi uygulama ekosistemine sahip olan Vector akıllı saatler şimdiden birçok uygulamaya sahip.

Şarj süresi ekranı sayesinde!

Ürünün en dikkat çeken özelliği 1 aylık batarya süresi ise ürünün kullandığı Memory LCD isimli bir ekran sayesinde oluyor. Bu ekran ise e-paper ekranlar ile neredeyse aynı yapıya sahip. Bunun dışında mobil platformlarda iOS, Android ve Windows Phone ile entegre bir şekilde çalışabilen nadir akıllı saatlerden biri olan Vector akıllı saatler bu akıllı telefonlardan ve uygulamalarından bildirimler gösterebiliyor.

Aktivite takip özelliklerine de sahip olan Vector akıllı saatler fitness özellikleri arasında atılan adım, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi bilgileri gösterirken aynı zamanda uyku takibi de yapabiliyor. 50 metreye kadar suya karşı dayanıklılık gösteren bu ürünler Bluetooth teknolojisine de sahip.

Luan ve Meridian olarak iki farklı model ile İngiltere’de satışa sunulan Vector akıllı saatler siyah, gümüş ve altın renk, deri ve metal kayış seçenekleri ile 219 pound ve 299 pound‘luk fiyat etiketine sahip.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.