Haftanın Akıllı Saat Uygulamaları – [Mesajlaşma]

Android Wear, watchOS, Tizen ve Pebble OS’lu akıllı saat kullanıcıları için bu hafta mesajlaşma uygulamarını derledik. 

Takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz hafta akıllı saat kullanıcıları için sağlık kategorisinde uygulamalar sunmuştuk. Bu haftanın kategorisi ise mesajlaşma uygulamaları oldu. İşte, Android Wear, watchOS, Tizen ve Pebble OS yüklü akıllı saat kullanıcıları için seçtiğimiz mesajlaşma uygulamaları.

Bunu da Oku : Geçen Haftanın Giyilebilir Teknoloji Özeti    

Android Wear


Skype – Ücretsiz

android-wear-skype

Masaüstü ve mobil cihazlar için en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri olan Skype, Android Wear platformu için de en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri. Android Wear için Skype uygulaması diğer platformlarda olduğu gibi hem yazılı hem de sesli olarak iletişim sağlıyor. Ayrıca uygulama akıllı saat üzerinden kolay iletişim için emoji ve çizim desteğine de sahip.

Android Wear için Skype indir.

watchOS


Facebook Messenger – Ücretsiz

facebook-messenger

Sosyal ağ devi Facebook‘un popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger‘ın Apple Watch için geliştirilmiş hali şüphesiz watchOS platformunun en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri. Apple Watch kullanıcıları için sesten metne çevirme, direk sesli mesaj, emoji ve hazır cevaplar gibi seçenekler sunan Facebook Messenger uygulaması kullanıcılar arasında konum paylaşımı yapılmasını da sağlıyor.

Apple Watch için Facebook Messnger indir.

Skype – Ücretsiz

apple-watch-skype

watchOS platformu için Android Wear platformu ile aynı görevler sunan Skype uygulaması Apple Watch kullanıcılarına mesajlaşma seçenekleri olarak yazılı, sesli, hazır kalıp ve emoji gibi seçenekler sunuyor. Apple Watch için Skype uygulaması konum paylaşımına da izin veriyor.

Apple Watch için Skype indir.

Tizen


Chat Hub – Ücretsiz

gear-s2-chat-hub

Samsung Gear S2 ve Gear S3 gibi akıllı saat modelleri için en iyi mesajlaşma uygulaması olan Chat Hub diğer platformlar için tanıttığımız mesajlaşma uygulamalarından oldukça farklı. Chat Hub uygulamasını farkı ise kendi başına bir mesajlaşma uygulaması olması değil Facebook Messenger, WhatsApp ve Viber gibi platformlara altyapı desteği sunuyor olması. Chat Hub sayesinde akıllı saate gelen mesaj bildirimlerine klavyesi üzerinden kolayca cevap vermek mümkün.

Pebble OS


Wristponder – Ücretsiz

pebble

Pebble akıllı saatler için diğer platformlarda olduğu gibi mesajlaşma uygulaması biraz zor o yüzden size tanıtacağımız Wristponder uygulaması online bir uygulama değil. Pebble akıllı saatler için geliştirilen Wristponder uygulaması akıllı telefona gelen SMS‘leri Pebble akıllı saat ekranında görünmesine ve cevap verilmesine olanak sağlayan bir uygulama. Pebble akıllı saatler üzerinden Wristponder sayesinde gelen mesajlara hem yazılı hem de sesli cevap verebilmek mümkün.

Pebble için Wristponder indir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.