Haftanın Akıllı Saat Uygulamaları – [Sağlık]

Android Wear, watchOS, Tizen ve Pebble OS’lu akıllı saatler için seçtiğimiz sağlık uygulamalarını derledik. İşte, haftanın akıllı saat sağlık uygulamaları.

Bu haftanın akıllı saat uygulamaları sağlık kategorisinde. Android Wear, watchOS, Tizen ve Pebble OS’lu bir akıllı saatiniz var ise akıllı saatinizden ayırmamanız gereken sağlık uygulamalarını sizler için derledik.

Bunu da Oku : Geçen Haftanın Akıllı Saat Uygulamaları

Android Wear


Google Fit – Ücretsiz

android-wear-google-fit-uygulamasi

Android Wear’ın geliştiricisi ve sahibi olan Google‘ın hem Android’li akıllı telefonlar hem de Android Wear’lı akıllı saatler için geliştirdiği sağlık uygulaması Google Fit Android Wear‘lı akıllı saatinizden ayırmamanız gereken bir uygulama. Google Fit uygulaması ile akıllı saatiniz üzerinden yaptığınız birçok spor aktivitesini takip edebilir, nabız atışınızı görebilir ve 7/24 sağlık takibinizi yapabilirsiniz.

Android Wear için Google Fit indir.

watchOS


Fitwell – Ücretsiz

apple-watc-fitwell-uygulamasi

Apple Watch için geliştirilmiş en kullanışlı sağlık uygulamalarından biri olan Fitwell, Apple Watch’unuzda kesinlikle yüklü olması gereken bir sağlık uygulama. Fitwell kullanıcısı için gün içerisinde yapılan aktiviteleri, beslenme şeklini ve uyku takibini yapabiliyor. Kullanıcıların hedefine ulaşması için bir çıta koyabilen Fitwell kullanıcıları bu çıtaya ulaştırmak için her türlü uyarıyı yapabiliyor.

Apple Watch için Fitwell indir.

Strava – Ücretsiz

apple-watch-2_edited-1

Apple Watch için tasarlanmış bisikletçilere, dağcılara ve koşuculara özel sağlık uygulaması Strava kullanıcılara yapılan aktiviteye göre atılan adım, gidilen mesafe ve hız gibi bilgiler sunuyor. Takip ettiği bilgiler anlık olarak sunabilen Strava sağlık uygulaması nabız takibide yapabiliyor. Apple Watch’unuz var ve bisiklet, dağ ve koşu sporları ile ilgileniyorsanız Strava’yı acil olarak Apple Watch’unuza yükleyin.

Apple Watch için Strava indir.

Tizen


Samsung S Health – Ücretsiz

Samsung’un akıllı telefon ve Tizen’li akıllı saatleri için geliştirdiği sağlık uygulaması olan S Health, Tizen’lı akıllı saatiniz üzerinden günlük aktivite takibi, birçok spor kategorisinde takip ve uyku takibi yapabilme yeteneğine sahip. Nabız takip özelliği de bulunan S Health Tizen’li akıllı saatiniz üzerinden günlük ve haftalık planlar yapmanıza ve planlara ulaşmanıza yardımcı olabilme özelliğine de sahip. Uygulama ayrıca beslenme alışkanlıklarını da takip edebiliyor.

Pebble OS


Health Dashboard – Ücretsiz

pebble-heatlh-uygulamasi

Pebble akıllı saatler için geliştirilmiş en kolay ve sadece sağlık uygulamalarından biri olan Health Dashboard uygulaması Pebble akıllı saatler üzerinden koşu, yürüyüş, tırmanma ve bisiklet gibi sporların takip edilmesini sağlıyor. Günlük atılan adım, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi aktivite takibi yapabilen Health Dashboard uygulaması anlık nabız bilgisi de sunabiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.