Samsung Gear VR, Xbox Kontrolcülerini Destekleyecek

Samsung ve Microsoft’un yapmış olduğu işbirliği ile Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü, Xbox’ın kontrolcülerini destekleyecek.

Facebook’un sahibi olduğu sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift geçtiğimiz günlerde el kontrolcüsü Oculus Rift Touch‘ın fiyatını duyurmuştu. Samsung ise el kontrolcüsü tarafında sessiz kalmadı ve Microsoft ile yapılan işbirliği sonucunda Xbox‘ın kontrolcülerinin Gear VR kullanıcıları tarafından kullanılabileceği duyuruldu.

Bunu da Oku : Oculus Rift Touch’un Satış Fiyatı Açıklandı!

Yazılım devi Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile Xbox Wireless Controller oyun kumandasının bundan sonra oyun sistemlerinde ve bilgisayarlarda kullanılabileceğini açıkladı. Kumandanın kullanılabileceği sistemler arasında oyun sistemlerinin olması sanal gerçeklik gözlüklerini akıllara getirdi ve firma burada Samsung ile yapılan işbirliğini göstererek Gear VR‘ın Xbox kontrolcüsünü destekleyeceği belirtildi.

Yapılan açıklama ile birlikte Gear VR ve Xbox kontrolcüsünün ilk destekleyeceği oyun ise Microsoft’un daha önce satın aldığı Minecraft oyunu oldu. Ekim ayı içersinde Minecraft Gear VR Edition‘a gelecek bir güncelleme ile Xbox kumandası desteği başlayacak. İlerleyen zamanlarda ise kumanda ve Gear VR desteğinin diğer oyunlara gelmesi bekleniyor.

Xbox kumandasının Gear VR ile çalışma şekli ise akıllı telefon üzerinden Bluetooth sayesinde olacak. Bluetooth yardımı ile telefona bağlanan kumanda başka herhangi bir işleme ihtiyaç duymadan oyunlarda kullanılabilecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.