Hayatınıza Yön Verecek Akıllı Yüzük Geliyor…

Akıllı yüzükler de form değiştirmeye başladı. İlk çıkan örneklerinde daha basit özellikleri bulunan akıllı yüzüklere şimdi şaşıracağınız yetenekleriyle yeni bir model katılıyor…

Giyilebilir teknoloji alanında yapılan her ürün hem var olan sistemlere benzerlik göstermeye çalışırken bir yandan da kendilerine katılan yeni özelliklerle teknolojiseverleri şaşırtmaya devam ediyor.

Bu kez Indiegogo üzerinden tanıtılan akıllı yüzük vaadettikleriyle dikkat çekmeyi başardı. BioRing adı verilen cihaz kullanıcıların aktivitelerini takip edip daha sağlıklı yaşam, daha sağlıklı beslenme ve daha iyi aktivite gerçekleştirmesi için planlamaya teşvik ediyor.

Bunu da Oku: MOTA’dan Dokunmatik Ekranlı Akıllı Yüzük Geliyor

BioRing‘de sağlık, beslenme, stres ölçümü ve uyku ölçümlerinin yanında ivmeölçer ile birlikte empedans sensörleri de bulunuyor. Bu sensör ile kalp ritminin yanı sıra uyku takibi ve kalori hesaplamaları da gerçekleşebiliyor.

Suya 10 metreye kadar dayanıklı olan BioRing‘in fiyatı ise 189 dolar. iOS ve Android ile uyumlu ve toza ve çizilmelere de dayanıklı olduğunu hatırlatalım.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.