Samsung’un Gizli Akıllı Yüzük Projesi Sızdırıldı

Sızdırılan patent çizimlerine göre Samsung’un yeni bir akıllı yüzük projesi üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Geleceğin teknolojileri arasında yer alan ve uzun süredir örneklerini gözlemlediğimiz akıllı yüzükler büyük markalarla birlikte anılmaya başlandı. Şimdilerde ise Samsung‘un giyilebilir teknoloji konusundaki girişimlerinden birinin de akıllı yüzük olduğu konuşuluyor.

Samsung‘a ait olduğu iddia edilen bir patent çizimi teknoloji otoriteleri arasında heyecan yarattı. Samsung‘un akıllı yüzük şeklinde dizayn ettiği iddia edilen çizimlerde üzerinde bolca sensör olduğu gözlenen bir ürün dikkatlerden kaçmadı.

Bunu da Oku: Sevdiğinizin Kalp Atışını Size Hissettiren Akıllı Yüzük Satışta

Güney Kore kaynaklı olduğu iddia edilen haberlerde bu patent çizimlerinin Samsung‘a ait olduğu belirtilirken dev firmanın akıllı yüzük projesiyle giyilebilir teknoloji çevrelerine farklı bir katkıda bulunacağı ifade ediliyor.

Bunu da Oku:

Üzerinde çok fazla sensör olduğu çizimlerde görülen Samsung akıllı yüzüğün hareket, ivmeölçerin yanında HFC ve biyometrik sensörler barındırdığı göze çarpıyor. Patent çizimlerinde en çok dikkat çeken görüntü ise akıllı yüzüğün üzerindeki düz zemin oldu.

Akıllı yüzük üzerindeki düz zeminin dokunmatik bir alan olabileceği tahmin edilirken ürünle ilgili özelliklerin tamamı henüz netlik kazanmış değil.

Çizimleri ortaya çıkan akıllı yüzüğün kesinleşmeyen özelliklerinin akıllı telefona bildirim gönderecek fonsiyonları ve sağlık alanında kullanılabilecek veriler olacağı tahmin ediliyor. Samsung‘dan akıllı yüzüğün patent çizimleri ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmiş değil….

samsung-akilli-yuzuk-1

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.