Nokia Moonraker Aslında Bitmemiş! Sızdırma var…

Nokia’nın Microsoft’a geçmesinin ardından yarıda kaldığı düşünülen Moonraker akıllı saatin özelliklerini gösteren bir gif ortaya çıktı…

Nokia bilindiği gibi geçmiş yıllarda Microsoft’a satılmış ve bu el değiştirmeden sonra da bazı çalışmalar yarıda kalmıştı. Daha önceden rafa kalktığı bilinen bir çalışmanın ise gizliden gizliye geliştirilmeye devam ettiği sızdırıldı.

Nokia Moonraker ismi ile piyasaya çıkacak olan akıllı saatin Microsoft tarafından gelişininin sürdürüldüğü ifade edildi. İnternette dolaşan hareketli gif ile ortaya çıkan görüntülerde Moonraker’in nasıl kontrol edileceğine dair bilgiler yer alıyor. Gif’te yer alan görüntülerin Moonraker kullanıcılarının bilmesi gereken kullanım şekilleri olarak özetleyebiliriz.

 

Bu sayede akıllı telefon faaliyetlerini durduran Nokia’nın bu şekilde tekrar adını duyurmaya çalışacağı kesinleşmiş oldu.

İlk görüntülere göre Moonraker’ın dikkat çeken özelliklerinden birisi ise fitness özelliğinin hiç görüntülenmemesi. Henüz resmi olmayan görüntülere göre Nokia’nın Moonraker’ında fitness takip özelliklerini belirten herhangi bir menü yok. Bu da Moonraker’ı rakiplerinden farklı kılıyor…

Öte yandan dikkat çeken özellik ana ekranı parmağınızla kolay şekilde aşağıya kaydırıp yüklü uygulamaları görüntüleyebiliyor olmanız. Ekranın altında yer alan düğme ile ana ekran ve bekleme modu arasında geçiş yapabildiğiniz ve ekrana uzun basışlarda son bildirimleri görüntüleyebildiğiniz görülüyor.

Bu sızdırılmadan sonra Microsoft’un herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.