HoloLens için Fikrini Paylaş Birincisi Belli Oldu!

Microsoft’un artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens için yapılan Fikirini Paylaş uygulama yarışmasında birinci belli oldu. İşte, Fikirini Paylaş etkinliğinden detaylar.

Microsoft geçtiğimiz Kasım ayında artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens için Fikrini Paylaş (Share Your Idea) isimli bir uygulama yarışması başlatmıştı. Geçtiğimiz hafta Microsoft’un paylaştığı rakamlara göre bu yarışmaya 5000‘den fazla uygulama fikri gelmiş ve 3 fikir finale kalmıştı. Nihayet yarışmanın birincisi belli oldu.

Bunu da Oku : HoloLens Hakkında Yeni Detaylar!

Finale kalan 3 fikir Airquarium, Galaxy Explorer ve Grab The Idol ismindeyken Airquarium deniz altı simülasyonu olarak düşünebileceğimiz bir uygulama ve kullanıcılara dalış, deniz altı ve deniz canlıları hakkında bilgi vermek amaçlı, Galaxy Explorer uzay simülasyonu olarak belirtebileceğimiz ve gezegenler, yıldızlar ve uzay hakkında bilgi vermek amaçlı, Grab The Idol ise eğlence ve oyun odaklı olarak tasarlanmış bulmacayı çözerek ortamdaki hazineyi bulmaya yönelik bir uygulama fikri.

Bu 3 finalistten birinci olan ise Galaxy Explorer isimli fikir oldu. Bu uygulama fikirini seçimi ise Twitter üzerinden açılan 1 günlük anket ile belirlenirken Galaxy Explorer oyların yüzde 58‘ini almayı başardı. Birinci olan Galaxy Explorer uygulaması fikir sahibi ve HoloLens geliştiricileri ile birlikte yakın zamanda geliştirilmeye başlanacak.

Daha fazla detay ve bilgi bulabilmek için buradan devam edebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.