Hoparlörü Üzerinde Sanal Gerçeklik Opto

Kickstarter üzerinde duyurulan projede telefonlarla çok uyumlu ve pratik kullanımlı bir sanal gerçeklik gözlüğü için bağış toplanıyor…

Destek bekleyen giyilebilir teknoloji ürünlerine sitemizde yer vermeye devam ediyor. Kickstarter üzerinde bağışçıların beğenisine sunulan bir sanal gerçeklik gözlüğü projesi büyük ilgi görmeye başladı.

Opto isimli sanal gerçeklik gözlüğü, kendinden hoparlörü ile piyasada var olan/olacak sanal gerçeklik gözlüklerinden bir adım öne çıkıyor. 40 mm 32 ohm hoparlörler herhangi bir kulaklığa ihtiyaç duymadan bu deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Bunu da Oku: En Pratik Cardboard Dodocase Satışa Çıkıyor

Kafayı ve gözleri tam saran bu sanal gerçeklik gözlüğünün telefonlarla olan uyumu da mükemmel seviyede. iPhone 5s, iPhone 6, Samsung S6 gibi 4 ve 5.1 inç ekrana sahip tüm telefonlar başlığın ön yüzüne yerleştirerek rahatça kullanabiliyorsunuz. Örneğin iPhone 6s Plus gibi daha büyük ekranlı telefonları desteklemediğini hatırlatalım.

Kickstarter üzerinde minimum 50£, yaklaşık 70 dolarlık bağış rakamı olan ürünün 10 farklı renk seçeneği bulunduğunu da hatırlatalım. Hedefi 57 bin dolar olan Opto’nun an itibarı ile geldiği nokta ise 15 bin dolar seviyelerinde

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.