Samsung Gear VR ile Web Siteleri Görüntülenebilecek!

Samsung, sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’ın internet taraycısı WebVR’ın bundan böyle web sitelerini görüntülemeye başladığını duyurdu.Samsung‘un mobil cihazları ile birlikte kullanılan sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR bilindiği üzere uygulama olarak WebVR isimli bir internet tarayıcıya sahip. Ancak web sitelerinin henüz sanal gerçeklik gözlüğü ya da sanal gerçeklik uyumlu olmaması Gear VR kullanıcılarına bu uygulamayı kullanma imkanı sunmuyordu.

Bunu da Oku : Hoparlörü Üzerinde Sanal Gerçeklik Opto!

Sanal gerçeklik içeriğinin artması ve artık web sitelerinin de yavaş yavaş sanal gerçeklik ile uyumlu hale gelmesi Samsung‘u harekete geçirdi ve firma WebVR internet tarayıcı uygulamasını sanal gerçeklik desteği ile birlikte deneme amaçlı kullanıma sundu. Bu destek ile birlikte kullanıcılar bu deneme sürecinde web siteleri ve içerikleri sanal gerçekliğe uyumlu olması dahi görüntüleme yapabilecek.

Samsung’un WebVR için yaptığı açıklamaya göre uygulama ilerleyen zamanlarda deneme sürecinde çıkarak tam sürüme kavuşacak. Şuan için çökmelerin ve içeriğin tam hazırlanamadığı WebVR internet tarayıcı uygulamasının kullanmadan önce Gear VR sahibi tarafından aktif hale getirilmesi gerekiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.