Giyilebilir Teknoloji Pazarının Lideri Yine Fitbit!

IDC’nin yaptığı piyasa analiz ve araştırmalarına göre giyilebilir teknoloji pazarının lideri hala Fitbit. Üçüncü çeyrek için yayınlanan raporda ikinci sırada ise Apple Watch yer alıyor.

IDC geçtiğimiz Haziran ayında giyilebilir teknoloji pazarı için yaptığı 2015 yılı ilk çeyrek raporunu yayınlamıştı. Yayınlanan rapora göre ilk sırada 3.9 milyon ürün ile Fitbit yer alırken Apple Watch‘un satış saysının bilinmemesinin bu durumda etkili olduğu söylenmişti. Ancak IDC 2015 yılı üçüncü çeyrek raporlarını yayınladı ve liderinin yine değişmediğini açıkladı.

Bunu da Oku : Giyilebilir Teknoloji Pazarının Lideri İlk Çeyrekte Fitbit

IDC’nin yayınladığı rapora göre Fitbit üçüncü çeyrekte 4.7 milyon giyilebilir teknoloji ürünü ile ilk sırada yer alırken Apple Watch 3.9 milyonluk satış sayısı ile ikinci sırada yer aldı. Bu sayede Fitbit pazarın yüzde 22‘sini eline alırken Apple’ın pazardaki payı ise yüzde 18‘de kaldı.

idc giyilebilir teknoloji

Listenin ilk beşinde önceki raporda Fitbit ile birlikte Xiaomi, Garmin, Samsung ve Jawbone yer alırken Apple Watch‘un listeye girmesi Jawbone’u Oppo’nun sahibi olan Çinli BBK‘nın girmesi ise Samsung’u ilk 5’ten çıkardı.

Bunu da Oku : Apple Watch 2015’i 12 Milyon ile Kapatabilir!

Xiaomi’nin yıldan yıla yüzde 815‘lik bir artış yaşaması, Apple Watch’un bu yıl sonunda 12 milyon satış sayısını yakalayabilir tahminleri yılın son çeyreğinde listenin ilk ismini değiştirebilir. Xiaomi’nin ilk sıraya yerleşme ihtimali Apple Watch‘tan daha fazla gibi görünüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.