HTC, Sanal Gerçeklik Bölümünü Ayırmayacak!

Tayvanlı mobil dev HTC, sanal gerçeklik bölümü için gelen ayrı bir şirket olacak iddialarını yalanladı. Bölüm HTC’nin içinde kalacak.

HTC‘yi ilk başlarda mobil üretici olarak tanıdık ancak firma giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde kendini sanal gerçeklik gözlüğü işine atarak son zamanlarda sanki sadece bu iş ile uğraşıyormuş hissi verdi. HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü HTC‘nin diğer ürünlerine geçti demek yanlış olmaz.

Bunu da Oku : Jimmiy Fallon HTC Vive’ı Denedi!

Bazı uzmanlar da bu durumdan yola çıkarak HTC’nin sanal gerçeklik işi üzerinde çok çalışmasından dolayı bu birimi ayrı bir şirket haline getireceğini belirtti. HTC ise bu iddianın üzerine hızlı bir şekilde cevap vererek sanal gerçeklik bölümünü ayırmayacağını ve bölümün HTC içerisinde devam edeceğini belirtti.

HTC’nin piyasaya tekrar dönmek için bel bağladığı HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü firmadan da gelen açıklamaya göre HTC çatısı altında geliştirilmeye devam edecek. 29 Şubat tarihi itibari ile ön siparişe çıkacak olan ürün Nisan ayında kullanıcılar ile buluşacak.

Bu arada HTC’nin yapmış olduğu sanal gerçeklik bölümü açıklaması firmaya bir artı olarak döndü. Şirket borsada yüzde 5 oranında bir değer kazanırken hisseler 76.6 Tayvan Dolar‘ına yükseldi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.