Samsung, Gear VR için İnternet Tarayıcısını Duyurdu!

Samsung, sanal gerçeklik başlığı Gear VR’ın kullanım alanını genişletmek ve içeriği çoğaltmak için geliştirilen internet tarayıcısını duyurdu.

Bugün teknoloji alanında kullandığımız neredeyse tüm ürünler internete bağlanabiliyor. Teknolojinin yakın zamandaki yönü olarak belirtilen sanal gerçeklik ürünlerinin de bu durumdan eksik kalmasını bekleyemeyiz. Bu yüzdendirki Samsung, sanal gerçeklik başlığı Gear VR için bir internet tarayıcısı duyurdu.

Bunu da Oku : Gear VR Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Samsung Internet for Gear VR ismi ile duyurulan sanal gerçeklik internet tarayıcısı şuan beta aşamasında olsa da Gear VR kullanıcıları için sanal gerçeklik başlıklarında internet üzerinde 360 derece gezinmeyi 3D içerikler görüntülemeyi ve HTML5 formatındaki içerikleri göstermeyi destekliyor.

gear vr internet tarayıcısı 2

Kullanıcıların bu internet tarayıcısını kullanma şekli ise hem sesli hem de geliştirilen ekran klavyesi ile gerçekleştirilecek. Ekran klavyesinin kullanımı ise Gear VR‘ın üzerinde bulunan düğmeler yardımı ile olabilecekken internet tarayıcısı gözle kontrol özelliğine de sahip.

Şuana kadar sanal gerçeklik başlıkları içerisinde sadece oyun ve video içerik bulan kullanıcılar Samsung’un bu adımı ile tüm sanal dünyayı elinin altına alabilecek. Oculus Store üzerinden Gear VR için bugün itibari ile indirilmeye sunulan internet tarayıcısının desteklediği mobil cihazlar arasında ise Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 4 ve Galaxy Note5 yer alıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.