HTC Sanal Gerçeklik Oyun Stüdyosu Kurdu

HTC cephesinden uzun süredir beklenen sanal gerçeklik oyun stüdyosu nihayet kuruldu. Stüdyodan çıkacak ilk oyun ise Arcade Saga adında.

Sanal gerçeklik pazarına büyük çaba gösteren HTC hem HTC Vive hem de diğer sanal gerçeklik gözlükleri için birçok hamle yapıyor. Firmadan gelen son hamle ise HTC’nin sanal gerçeklik için bir oyun stüdyosu kurması oldu. Stüdyonun ilk oyunu ise yolda.

Bunu da Oku : HTC’den SAnal GErçeklik GÖzlüğüne Oyun

Daha önce HTC Vive X isimli bir destek birimi kuran firma burada sanal gerçeklik için hem oyun hem de uygulama geliştiricilere destek vereceğini duyurmuştu. Vive X birimi için 100 milyon dolarlı bir bütçe ayıran HTC bu birim ile Front Defense isminde bir de oyun geliştirmişti. Şimdi ise işleri biraz daha büyüten HTC sanal gerçeklik için oyun stüdyosunu kurduğunu duyurdu.

HTC’nin stüdyodan çıkaracağı ilk oyunun da duyurusu da birlikte geldi. Arcade Saga ismi ile gelecek oyun uzayda çeşitli nesneleri yok etmeye çalıştıran bir mantık üzerine kurulu. Yukarıdaki videodan oyunun detaylarını izleyebilirsiniz.

Son olarak HTC Vive Studios‘un sadece sanal gerçeklik oyunları değil sanal gerçeklik uygulamaları da geliştireceği söylendi. Stüdyoda bunun dışında spor, sinema, sosyal ve eğitim gibi konularda da çalışmalar yapılacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.