Olay Yerinde Artırılmış Gerçeklik Kullanılacak

Hollanda polisi suç işlenmiş bir olay yerinde inceleme yapmak ve suçluları daha çabuk yakalayabilmek için artırılmış gerçeklik gözlükleri kullanacak. 

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik oyun, medya eğitim ve sinema gibi birçok alanda kullanılıyor ve her geçen gün bu ürünlerin kullanım alanı genişliyor. Hollanda polisinden gelen bu haber ise artırılmış gerçeklik gözlüklerine yeni bir alan daha oluşturdu.

Bunu da Oku : iPhone için Sanal ve Artırılmış GErçeklik Gözlüğü

Gelen bilgilere göre Hollanda polis suç işlenmiş bir mekanda inceleme yaparken bundan böyle artırılmış gerçeklik gözlükleri kullanacak. Bu kullanım ise olay yerindeki polis memuruna mekanda neler olup bittiğini nelerin bulunduğunu memurun bir şeyler kaçırmaması için gösterebilecek.

Aynı zamanda gözlüklerin elde ettiği görüntüler anlık olarak olay yerinde olmayan uzman kişilere aktarılacak. Masa başında inceleme yapan uzmanlar istedikleri bölgeyi işaretleyip memur o bölgeye gitmesini de sağlayacak. Bu sayede gerçekleşen suç çok daha hızlı ve kolay bir şekilde halledilmiş ve suçlu yakalanmış olacak.

Hollanda polisinin yapmış olduğu bu artırılmış gerçeklik çalışması bu alan için oldukça sevindirici. Çalışmanın ne kadar işe yaradığını ise yakın zamanda öğreneceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.