HTC Sanal Gerçeklik Gözlüğü için Oyun Geliştiriyor

HTC, sanal gerçeklik gözlüğü Vive için Front Defense isimli bir savaş oyunu geliştirdiğini duyurdu. Oyun Computex 2016’da tanıtılacak.

HTC, Valve ile ortak geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için içerik kısmını üçüncü parti geliştiricilere devretmiş ve kendisi de bu konu üzerine bir adım atmamıştı. Ürün için oyun kısmını Valve’e bırakan ve üçüncü parti geliştiricilere de 100 milyon dolarlık bir fon ayırdığını duyurun firma kendisinin de bir oyun geliştirdiğini duyurdu.

Bunu da Oku : HTC, Sanal Gerçeklik için Ayırdığı Bütçeyi Açıkladı!

Front Defense isimli bu oyun HTC‘nin sanal gerçeklik gözlüğü için geliştirdiği ilk oyun olacakken oyunun konusu ise savaş olarak belirtildi. Bir savaş dönemini anlatacak olan oyun gözlüğünün kontrolcüleri sayesinde kullanıcıya silah kullanma olanağı da sağlayacak. Gelen bilgilere göre Front Defense oyunu ile HTC kullanıcılarına gerçek bir savaşın içindeymiş hissi vermeyi planlıyor. Firmanın kendisinin oyun geliştirmesindeki en büyük amaç da zaten bu.

Oyun hakkında başka bir bilgi vermeyen HTC, herhangi bir erteleme yapmazsa Front Defense oyunu Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenecek olan Computex 2016‘da tanıtılacak. Ayrıca firmanın bu etkinlikte Pekin, Taipei ve San Francisco şehirlerinde bulunan sanal gerçeklik geliştiricilerine ofis ve ayrı bir fon haber vereceği de belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.