Sanal Gerçeklik İçin En Hafif PC Geliyor

Sanal gerçeklik için özel olarak üretilen sırt çantası şeklindeki PC’lerin en hafifi konunun öncülerinden MSI tarafından görücüye çıkıyor…

Sanal gerçeklik deneyimini oyun konsollarından çok PC kullanıcılarının ilgi gösterdiği malum. Sanal gerçeklik konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de hareket kabiliyetini sınırlayan durumlardı. PS üreticileri sırt çantası gibi gözüken ve sırtınızda taşıyabileceğiniz PC kasaları ile bu konuya çözüm bulmuşlardı. Bu konuda öncü olan firmalardan birisi olan MSI, en hafif taşınabilir PC kasasını çıkarttığını duyurdu.

Sanal gerçeklik içeriklerini performans olarak daha sağlıklı biçimde görüntüleyebilmek için geliştirilen sırt çantası şeklindeki sanal gerçeklik amaçlı üretilen bilgisayara MSI VR One adı verildi.

Bunu da Oku: HoloLens, Windows 10 Bilgisayarlar Tarafından Desteklenecek

HTC ile birlikte geliştirildiği belirtilen MSI VR One, HTC Vive’a özel olarak üretildiğini söylemek mümkün. Tam  ağırlığa sahip olan bu bilgisayar kasasının çok ince olduğunu ve hızı arttırılmış bir işlemcinin yanında GTX 1070 ekran kartı bulunduğunu belirtelim.

Çanta şeklindeki kasayı sırtınıza takarak kullanmak için bataryalarını takmanız gerekiyor. Bu bataryalan 1.5 saatlik kullanımı sağlarken hem rahatça hakkını vererek sanal gerçeklik içeriklerini deneyimleme şansınız oluyor, hem de hareket kabiliyetinizde bir kısıtlama olmuyor.

20160912_1

1 HDMI, 1 DP portu bulunan sırt çantasında Thunderbolt 3 destekli USB Tip-C girişi bulunuyor. Kasanın soğutulması konusunda da 9 cm’lik ince fanın yanı sıra 9 adet ısı borusu VR One‘ın içinde bulunuyor. MSI VR One ile ilgili en detaylı bilgiler Tokyo Oyun Fuarı’nda açıklanacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.