Samsung, 99 Dolarlık Gear VR’ı Tanıttı!

Koreli teknoloji devi Samsung, Oculus’un düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yeni Gear VR’ı tanıttı. Yeni Samsung Gear VR ise 99 dolarlık fiyatı ile dikkat çekiyor.

Sanal gerçeklik pazarında hızlı adımlarla ilerleyen Samsung, geçtiğimiz günlerde Facebook‘un sahibi olduğu Oculus tarafından düzenlenen Oculus Connect 2015 etkinliğinde sahneye çıkarak yeni Gear VR‘ı tanıttı.

Samsun’un mobil ürünlerinden sorumlu ismi Peter Koo tarafından tanıtılan yeni Gear VR tek bir ürün yerine birçok Samsung akıllı telefonu ile çalışabilen bir yapıya sahip. Yeni Gear VR’ın destek verdiği akıllı telefonlar arasında ise Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6+ ve Galaxy Note 5 gibi amiral gemiler yer alıyor. Yeni Gear VR bu sayede sadece geliştiricilere özel bir ürün olmayıp tamamı ile son kullanıcıya hitap eden bir sanal gerçeklik gözlüğü olarak karşımıza çıkıyor.

Peter Koo tarafından Kasım ayında satışına başlanacağı belirtilen yeni Gear VR’ın teknik özellikleri hakkında bir bilgi verilmezken ürünün en dikkat çeken özelliği ise 99 dolarlık fiyatı oldu. Yeni Gear VR için etkinlikte son olarak içerikler hakkında bilgiler verildi ve NetFlix, Twitch ve Hulu gibi platformların Gear VR üzerinden içeriklerine 360 derece olarak ulaşabileceği belirtildi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.