Apple Watch 2 Daha Güçlü Bataryaya Sahip Olacak!

Apple’ın merakla beklenen akıllı saati Apple Watch 2 için detaylar gelmeye devam ediyor. Son gelen detay ise akıllı saatin bataryası hakkında oldu.

Uzun süredir üzerinde konuşulan Apple’ın ikinci nesil akıllı saati Apple Watch 2 için her geçen gün yeni bir haber geliyor. Akıllı saat için gelen bu haberler Apple cephesinden doğrulanmasa da ürünün hangi özellikler ile geleceği neredeyse tamamen belli oldu. Belli olan bu özellikler ise artık detaylanıyor. Son detay ise ürünün bataryası hakkında oldu.

Bunu da Oku : Apple Watch 2’nin Kesinleşen Özellikleri

Apple Watch 2’nin daha güçlü donanım, daha güçlü işlemci, yüksek kapasiteli RAM ve depolama alanı ve daha güçlü batarya, GPS ve LTE bağlantı seçenekleri ve baromatre gibi yeni sensörlerler, Face Time kamera ve yeni yazılımsal özellikler ile gelmesi bekleniyor. Bu özellikler Apple cephesinden açıklanmasa da birer birer detaylanmaya başladı. Detaylanmaya başlayan son özellik ise batarya seçeneği oldu.

apple watch 2 batarya

Çinli bir kullanıcının Weibo üzerinden paylaştığı bir görsel ile ortaya çıkan Apple Watch 2 bataryası 334 mAh güce sahip. Apple Watch’un şuanki bataryası ise 246 mAh gücünde. Ürünün görselini de paylaşan kullanıcı bu bataryanın sadece 42 mm’lik Apple Watch 2 modeli için olduğunu söylerken ürünün pil ömründe yüzde 36‘lık bir artış sağlayacağını da belirtiyor.

Bunu da Oku :Apple Watch 2’de Olmayacak Özellikler!

Apple Watch normal kullanımda 18 saate kadar güç koruma modunda 72 saate kadar dayanabilirken Apple Watch 2’nin bu yeni bataryası ile normal kullanımda 24 saate kadar güç koruma modunda ise 96 saate kadar ayakta kalacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.