Hologram İşletim Sistemi İçin İlk Adımlar Atılıyor

Microsoft, Hololens’i son kullanıcıya ulaştırmasının ardından hologram şeklinde sunmak üzere işletim sistemi üzerindeki çalışmalarını hızlandıracak.

Microsoft’un uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini birleştirdiği çalışmalarında yeni bir projeyi gündemine almaya hazırlanıyor.

Yakın zamanda son kullanıcılar için de satışa çıkacak olan Holelens‘in ardından üzerine düşülmesi düşünülen gelişme ise Microsoft’un hologram işletim sistemi çıkarması yönünde olacak. Hololens‘in aynı şekilde kullanması beklenen hologram işletim sisteminin bir devrim yaratması bekleniyor.

Bunu da Oku: Mars’a Gidecek Aracı Hololens ile Yapacaklar

Bilimkurgu filmlerinde kullanan kişinin önünde beliren, ses ve hareket komutlarıyla kontrol edilebilen hologram işletim sistemi artık hayal olmaktan uzak olacak. Hologram işletim sisteminin çıkması ise beraberinde bir çok yeniliğin de son kullanıcı ile buluşmasına olanak sağlayacak.

cwms5inpyigeziipy9zw

Giyilebilir teknoloji ürünleri açısından düşünüldüğünde hologram görüntülerin insanların üzerinde taşıdığı cihazlara taşınması bir devrim olarak görülebilir. Akıllı saat, akıllı bileklik gibi ürünlerin ekranlar için harcadıkları maliyetleri hologram işletim sistemi sayesinde düşebilir ve bu da son kullanıcıya yarayabilir.

Şimdilik bu projenin ne zaman hayata geçeceği ile ilgili herhangi bir ipucu verilmezken bir çok kişi hologram işletim sistemi ile ilgili duyduğu heyecanı paylaşmaya başladı.

İlk etapta Hololens‘in içinde düşünülen hologram işletim sisteminin çıplak gözle de görülebilir hale gelmesinin de hızlanacağı kaçınılmaz bir gerçek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.