Kablolu Kulaklığından Ayrılmak İstemeyenlere Sürpriz

Kablosuz kulaklıklar çıktıktan sonra çok sevdiği kablolu kulaklığını bırakmak zorunda kalacağı için üzülenlere sürpriz bir çözümle gelen ürün geliştirildi…

Kablosuz kulaklıklar artık gündemimize oturdu. Özellikle iPhone‘un kablosuz kulaklık modelinden sonra herkes kablolu kulaklıkların yerine giyilebilir teknoloji ürünü olan kablosuz kulaklıkların peşinden koşmaya başladı. Astell & Kern üretimi olan bir aparat sayesinde artık herkes kablosuz kulaklık deneyimini yaşayabilecek.

Tanıtımı gerçekleştirilen XB 10 adı verilen DAC adaptörü sayesinde kablolu kulaklığa sahip olan herkes ürünlerini kablosuz kulaklığa çevirebilecek. Bu sayede yeni ürün almaktan kaçınmanız da daha kolaylaşacak.

mg_5259_2048x2048

Kablosuz kulaklıkların kimilerine göre pahalı olması nedeniyle düşünüldüğü belirtilen bu adaptör, Bluetooth teknolojisiyle bağlantıyı sağlayarak kablosuz kulaklık deneyimini yaşatmayı amaçlıyor.

Bunu da Oku: En Sosyal Paylaşımcı Akıllı Kulaklık Satışta

Quallcomm’un Bluetooth codec‘ini kullanan XB 10 bu sayede eşleşmeyi sağlayabiliyor. Üzerinde bulunan mikrofon sayesinde telefon görüşmelerini de yapabilmeniz ise ürünün ekstra özelliklerinden.

24 bit HD ses kalitesi sunan ürünü hakkıyla kullanabilmeniz için tabii ki kullandığınız kulaklığın da bu ses aralığını desteklemesi gerekiyor. Klasik 3,5 mm ve 2,5 mm jack desteği bulunan ürün Android ve iOS ile de uyumlu şekilde çalışabiliyor.

ak_xb10_05_2048x2048

Yapılan açıklamada XB 10’u tek şarjla 5 saat kesintisiz olarak kullanabilmeniz de mümkün. Ön siparişe açılan ürüne ilgi yoğun olsa da soru işaretleri fiyat konusunda yaşanıyor.

Astell & Kern’in internet sitesinden ön siparişe açılan ürünün fiyatı 189 dolar. Bu parayı vermek yerine kendinize yeni bir kablosuz kulaklık alabilmeniz de mümkün ancak burada önemli olan var olan kulaklığınızdan ayrılmamanız olacak.

Yapılan açıklamada ön siparişlerin toplanmasının ardından bu ayın sonunda siparişlerin gönderimi başlayacak.

mg_4400_01_2048x2048

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.