Aksiyon Kameralarının Ferrari’si Görücüye Çıktı

Aksiyon kameralarının en çok tercih edileni konumunda olan GoPro’nun merakla beklenen yeni modeli satışa sunuldu.

Teknoloji çevrelerinin dört gözle beklediği GoPro Hero 5 Black ve Hero 5 Session kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yeni modelde Hero 4’ten farklı olarak bir çok farklı özellik mevcut. Bu özelliklerin en çok dikkat çekeni ise su geçirmezlik özelliği oldu. Herhangi bir kılıfa ihtiyaç duymadan 10 metreye kadar su altında çekim yapabilen GoPro Hero 5 modellerininbu özelliği kullanıcıların oldukça hoşuna gideceğe benziyor.

7 farklı dil desteğinin yanında GoPro Plus adı verilen bulut sistemi ile depolama yapılabilmesi de kullanıcıları şaşırtan özelliklerden. Belirli bir ücret karşılığında bulut sistemine üye olabilir ve veri saklama olayınızı kolaylaştırabilirsiniz.

gopro-hero-5-black

GoPro Hero 5 Black, 12 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekiminin yanı sıra GPS, RAW özelliklerinin yanında 2 inçlik dokunmatik ekranı da bulunuyor.

Bunu da Oku: Garmin’den Sesle Kontrol Edilebilen Aksiyon Kamerası

GoPro Hero 5 Session da ise daha basit özellikler bulunuyor. Yani GoPro Hero 5 Black‘te var olan özelliklerin sadeleştirilmişi olarak düşünülebilecek olan GoPro Hero 5 Session‘da GPS, RAW gibi özellikler bulunmazken fotoğraf çekimi ise 10 megapiksel üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

GoPro‘nun yeni Hero 5 Black modeli ve Hero 5 Session modellerinin satış fiyatları da belli oldu. Türkiye’ye giriş yapacağı tarih henüz netlik kazanmazken Hero 5 Black 399 dolar, Hero 5 Session ise 299 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Kameraların Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra fiyatının biraz daha artması bekleniyor.

gopro-hero-5-session-001

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.