Akıllı Eldiven ile Dokunmadan Kontrol İmkanı

Akıllı ürünlerin günlük eşyalarla buluşmasında bu kez akıllı eldivenler görücüye çıkıyor…

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin günlük kıyafetlerle birleşimine bir çok kez şahit olduk. Akıllı tayt, akıllı mont derken bu kez akıllı eldiven Indiegogo üzerinden destek bekliyor.

BearTek Gen II adıyla tasarlanan akıllı eldivenler akıllı telefon yardımıyla kontrol edilerek ısıtma, ıslaklık giderme gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Eldivenle akıllı telefon uygulaması eşlendiğinde ise telefonunuza dokunmadan komutlar verebilmeniz de mümkün oluyor.

Bunu da Oku: Güneş Enerjisi ile Isıtan Mont Satışa Çıkıyor

İkinci nesil akıllı eldiven ismiyle lanse edilen bu ürünle Bluetooth veya WiFi üzerinden de kişisel ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün. Çağrılara cevap verme, telefon rehberinden aranacak kişi seçme, oyun – müzik gibi özellikleri de gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Android ve iPhone telefonlarında da çalışabilen uygulaması ile GoPro kameraları da kontrol edebiliyor. Ürün için 40 bin dolar arayan üreticiler bir aydan fazla bir sürede 31 bin doları şimdiden toplamış durumda. Ürünün perakende satış fiyatının ise 99 dolar civarında olabileceği ifade ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.